Banki.pl
Patronem serwisu jest portal

Konsolidacja zobowiązań

Konsolidacja zobowiązań

Czy konsolidacja wszelkich zobowiązań jest wystarczająco atrakcyjna? Być może oferta kredytu konsolidacyjnego, która znajduje się w pobliskim banku takim jak np. banki Bielsko-biała nie są tym, co pozwoli nam na skuteczne zaoszczędzenie na comiesięcznych zobowiązaniach.

Jak wiemy często boimy się spłacać kredytem inne kredyty. Nic dziwnego. W taki sposób najłatwiej popaść w tzw. spiralę kredytową. Konsolidacja zobowiązań za pośrednictwem wspomnianego kredytu jest jednak innym rozwiązaniem niż powszechnie uważane. W momencie, gdy mamy problemy z comiesięcznymi zobowiązaniami powinniśmy zastanowić się czym tak naprawdę jest konsolidacja . Aby najprościej wytłumaczyć ów zagadnienie to nic innego jak odpowiednie połączenie, zestawienie wszelkich zobowiązań, którymi jesteśmy aktualnie obarczeni w jedno o prawdopodobnie niższej racie. W momencie, gdy konsolidujemy nasze finanse posiadamy jedno zobowiązanie, zamiast kilku bądź kilkunastu poprzednich. Jak wiemy za pomocą kredytu konsolidacyjnego mamy możliwość potencjalnej oszczędności comiesięcznych wydatków. Jednak nie jest to jednoznaczne z sumaryczną nadpłatą.

Kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem hipotecznym, więc wymagana będzie nieruchomość w celu zabezpieczenia środków powierzanych przez bank nam, czyli w rozumieniu prawnym kredytobiorcy. Z tytułu wydłużonego okresu kredytowania oraz bardziej atrakcyjnych warunków kredytowych mamy możliwość posiadania mniejszej, comiesięcznej raty niż sumaryczna wartość poprzednich, konsolidowanych zobowiązań.

Jednak jak wspomnieliśmy na samym wstępie nie wszystkie rozwiązania są dla nas odpowiednio atrakcyjne. Problem pojawia się również w momencie, gdy na konsolidowanych wierzytelnościach mamy nałożone odpowiednio wysokie kary z tytułu przedwczesnej spłaty poszczególnych instytucji finansowych. Jednak gdy takie zapiski w umowie kredytowej nie widnieją, jest to bardzo ciekawy pomysł na uporządkowanie comiesięcznego harmonogramu spłat.

   Kontakt       Polityka prywatności       Regulamin   

© 2012 Banki.slask.pl. All rights reserved